1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. افزایش قیمت نفت و همراهی با روند صعودی
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

افزایش قیمت نفت و همراهی با روند صعودی

قیمت نفت امروز شنبه

قیمت نفت امروز شنبه 22 مرداد ماه پس از مدتی که با روند نزولی همراه شده بود صعودی شد.

به گزارش برات نیوز، قیمت نفت امروز شنبه در حالی روند صعودی گرفته که در اوایل مبادلات روز گذشته در بحبوحه عدم قطعیت در مورد انتظارات تقاضا بر اساس نظرات متناقض اوپک و آژانس بین‌المللی انرژی کاهش یافته بود.

بر اساس این گزارش به گفته کارشناسان با کاهش نگرانی‌ها از رکود، قراردادهای نفت خام به سمت افزایش هفتگی پیش می‌رود.

براین اساس بهای معاملات آتی نفت برنت با ۳۴ سنت یا ۰.۳ درصد افزایش به ۹۹.۲۶ دلار در هر بشکه رسید؛ همچنین قیمت نفت خام وست تگزاس اینتر مدیت با ۳۴ سنت یا ۰۳ درصد کاهش به ۹۴ دلار در هر بشکه رسید.

افزایش هفتگی قیمت نفت برنت به بیش از 5 درصد

نفت برنت در طول هفته به سمت افزایش بیش از ۴ درصدی در هفته پیش می‌رود و بخشی از ضررهای هفته گذشته را جبران می‌کند، زمانی که در بحبوحه نگرانی از افزایش تورم و نرخ‌های بهره که بر رشد اقتصادی و تقاضا تأثیر گذاشت.

در مورد وست تگزاس اینترمدیت، در آستانه رسیدن به افزایش هفتگی بیش از ۵ درصد است که حدود نیمی از ضرر هفته گذشته را جبران می‌کند.

افزایش 3.1 بشکه ای تقاضا برای نفت در سال

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) روز پنجشنبه پیش بینی خود از رشد تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۲ را ۲۶۰ هزار بشکه در روز کاهش داد. اکنون انتظار دارد تقاضا برای نفت ۳.۱ میلیون بشکه در سال افزایش یابد.

این در تضاد با چشم انداز آژانس بین المللی انرژی است که پیش بینی خود را برای رشد تقاضا به ۲.۱ میلیون بشکه در روز به دلیل تغییر به نفت به جای گاز برای تولید برق در نتیجه قیمت‌های بالای بین المللی گاز رساند.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست