به دنبال افزایش میزان ذخایر آمریکا شاهد سقوط نفت بودیم.

به گزارش برات‌نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، امروز چهارشنبه 12 آبان ماه 1400 مصادف با 3 نوامبر 2021، سقوط نفت به یک درصد نزدیک شد. طلای سیاه با افت 0.81 درصدی معادل 0.61 دلار به 83.89 دلار در هر بشکه رسید. این قیمت نفت برنت دریای شمال است اما نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا با 0.87 درصد سقوط معادل 0.72 دلار به قیمت 82.72 دلار در هر بشکه معامله می‌شود.

سقوط نفت روز چهارشنبه با توجه به انتشار داده‌های صنعت نفت آمریکا و اشاره به افزایش ذخایر نفت خام در ایالات متحده که بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت جهان است؛ رخ داد. این شرایط فشار را بر روی اوپک برای افزایش عرضه بیشتر کرده است.

بیشتر بخوانید: نفت همچنان در پیچ و خم نوسان

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA گفت: پس از گزارش API برای ششمین هفته متوالی افزایش ذخایر نفت خام، قیمت‌های نفت در حال کاهش است و دولت بایدن تمام درخواست‌های ممکن را برای اعضای اوپک پلاس قبل از استفاده از ذخایر استراتژیک نفت خود انجام می‌دهد.

ورق‌های رهبران جهان برای تحت فشار قرار دادن اوپک پلاس تمام شده است و این بدان معناست که هر افتی که ناشی از بهره برداری از ذخایر استراتژیک چین یا ایالات متحده باشد، احتمالاً حمایت خواهد شد. جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا که در اجلاس آب و هوا در گلاسکو صحبت می‌کرد، علت افزایش قیمت نفت و گاز را، امتناع کشورهای اوپک از تولید بیشتر نفت خام دانست.

اوپک پلاس پنجشنبه برای بررسی سیاست خود تشکیل جلسه می‌دهد و انتظار می‌رود برنامه‌های افزایش ماهانه خود را مجدداً تأیید کند. با افزایش حجم ذخایر استراتژیک آمریکا در هفته منتهی به 29 اکتبر در حدود 3.6 میلیون بشکه، بی‌شک سقوط نفت ادامه‌دار خواهد بود چراکه بزرگ‌ترین مصرف‌‌ کننده جهان تمایلی به خرید نخواهد داشت. گفتنی‌ست که ذخایر بنزین نیز 552000 بشکه کاهش یافت.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *