1. خانه
  2. فناوری
  3. تصویب سند مقابله با قمار در فضای مجازی
فناوریمنتخب سردبیر

تصویب سند مقابله با قمار در فضای مجازی

قمار در فضای مجازی

سند پیشگیری و مقابله با قمار در فضای مجازی در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسید.

به گزارش برات نیوز، شورای عالی فضای مجازی سند پیشگیری و مقابله با قمار در فضای مجازی را در راستای اجرای سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات به تصویب رساند.

سند پیشگیری و مقابله با قمار در فضای مجازی در زمینه کاهش نرخ رشد جرایم فضای مجازی و ارتقا سالم‌سازی و کاهش محتوای آسیب‌رسان و مجرمانه در فضای عمومی مصوب شده است.

بنا به اعلام شورای عالی فضای مجازی اقدامات آن در این حوزه برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، وزارت آموزش و پرورش، مرکز مدیریت حوزه های علمیه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مرکز اطلاعات مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی، قوه قضائیه و فرماندهی انتظامی کشور تقسیم کار ملی شده است.

بر اساس این گزارش آشنایی جامعه با تاثیرات روانی، اجتماعی و اقتصادی قمار در فضای مجازی، سازوکارهای هوشمند پیشگیری از ترویج و گسترش قمار در فضای مجازی و بسترسازی برای مقابله با شبکه مرتکبین و عوامل مرتبط با قمار از جمله اهداف و اقدامات این سند است.

گفتنی است تدوین سند در طی حدود ۱۰ جلسه تخصصی با حضور نمایندگان دستگاه‌های عضو کارگروه فرهنگی اجتماعی فضای مجازی در سال ۱۴۰۰ انجام شده است.

سپس طی یک جلسه کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوا و سه جلسه شورای معین این سند تأیید شده و در جلسه شورای عالی فضای مجازی سال ۱۴۰۱ به تصویب رسیده است.

بر اساس این گزارش طی سالهای اخیر قمار در شبکه های اجتماعی روز به روز در حال افزایش است و گرایش جوانان به آن باعث نگرانی و عدم امنیت در جامعه شده است.

حال با تصویب این سند باید دید تا چه مسئولان می توانند جلوی ترویج و گسترش قمار را بگیرند و فضا را برای مردم امن کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست