1. خانه
  2. فناوری
  3. کسب و کارهای آنلاین تهران از بلاتکلیفی درآمدند
فناوریمنتخب سردبیر

کسب و کارهای آنلاین تهران از بلاتکلیفی درآمدند

مشاغل آنلاین

مشاغل آنلاین استان تهران حالا می‌توانند برای دریافت پروانه کسب به اتحادیه فناوران رایانه تهران مراجعه کنند.

به گزارش برات نیوز، با تصمیم جدید هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور، کسب و کارهای مجازی استان تهران که در طی ماه‌های گذشته قادر به دریافت مجوز نبودند، حالا می‌توانند برای دریافت پروانه کسب به اتحادیه فناوران رایانه تهران مراجعه کنند.

طبق نامه دبیر هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور، دو کد آیسیک ۵۲۱۱۲۳/۱ و ۵۲۱۱۲۴/۱ به ترتیب به رسته‌های «عرضه انواع کالا در فروشگاه‌های مجازی» و «عرضه انواع خدمات در فروشگاه‌های مجازی» اختصاص داده شده‌اند.

بر این اساس برای ساماندهی فعالیت واحدهای صنفی فعال در این رسته‌ها، جلوگیری از بروز تخلفات صنفی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، این رسته‌ها تحت پوشش اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران قرار گرفته است‌.

همچنین در این نامه آمده که با این تصمیم، به مشاغل آنلاین استان تهران که در طی ماه‌های گذشته قادر به دریافت مجوز نبودند، امکان می‌دهد تا از امروز با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای دریافت پروانه کسب به اتحادیه فناوران رایانه تهران مراجعه کرده و ذیل قانون نظام صنفی به فعالیت مشروع بپردازند.

بنا بر اعلام اتحادیه فناوران رایانه، این تصمیم هیئت عالی نظارت که برای حفظ منافع کسب و کارهای آنلاین به دور از حواشی موجود اتخاذ گردیده، به کسب و کارهای استان تهران که در طی ماه‌های گذشته به دلیل کشمکش‌های درون‌سازمانیِ اتحادیه موصوف قادر به دریافت مجوز نبودند، امکان می‌دهد تا از امروز با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای دریافت پروانه کسب به اتحادیه فناوران رایانه تهران مراجعه نموده و ذیل قانون نظام صنفی به فعالیت مشروع بپردازند.

محمدرضا فرجی تهرانی، رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، در گفت‌وگو با سایت پیوست گفته است: فعالیت اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی کشوری به قوت خود باقیست. دفاتر استان‌های بزرگ دیگر همچنان فعالند و کسب‌وکارهایی که به صورت کشوری فعالیت دارند باید از اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی کشوری مجوز بگیرند.
آذر ماه سال جاری، هیات عالی نظارت بر اصناف، اعضای هیات مدیره اتحادیه کشوری کسب‌وکار مجازی را عزل و هیات مدیره جدید را تا برگزاری انتخابات جدید منصوب کرد. به نظر می‌رسد اقدام جدید هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور در آینده برای استان‌های دیگر نیز تکرار شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست