عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مهمترین مشکل اینماد پیچیدگی آن است تا زمانی که این پیچیدگی رفع نشود ما موافق در تسریع اجباری کردن اینماد نیستیم گرچه با ساماندهی اینماد موافق هستیم .

مهدی طغیانی در گفت وگو با برات نیوز، در مورد تصمیم بانک مرکزی در اجباری کردن اینماد، گفت: اصل ساماندهی کسب ‌و کار در فضای مجازی بحث پذیرفته شده ای است بالاخره مردم ممکن است خریدی انجام دهند باید به این خرید مطمئن باشند.

اینکه توقع داشته باشیم همه چک کنند که از چه کسی می خرند که غیر رسمی است و فلان است درست نیست چرا که آنها هم اینکه می ببینند درگاه بانکی وجود دارد اعتماد می کنند و از این جهت حاکمیت باید این مسئله را ساماندهی کند .

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سازو کار اینماد مشکلاتی دارد و سامانه داری پیچیدگی های است، در حال حاضر انواع و اقسام اطلاعات، استاندار سازی های عجیب و غریب و پیچیدگی در اینماد هست که باید اینها ساماندهی شود و تا این اتفاق نیفتد نباید در اجباری کردن آن عجله کرد.

لزوم ساماندهی اینماد

بیشتر بخوانید: اینماد دومین تهدید کسب‌وکارهای آنلاین

وی ادامه داد: دفعه قبل هم که این اتفاق را بانک مرکزی رقم می زد ما در کمیسیون اقتصادی با آن مخالفت کردیم گفتیم یا باید در اینماد تسهیل کامل انجام شود یا فعلا اجباری کردن آن متوقف شود در واقع ما معتقدیم باید ضرب العجلی داده شود و افراد بروند ثبت نام کنند و مشاغل خودشان را رسمیت ببخشند و اشکالات اینماد هم برطرف شود و بعد اینماد اجباری شود.

وی ادامه داد: مهمترین مشکل اینماد پیچیدگی آن است تا زمانی که این پیچیدگی رفع نشود ما موافق در تسریع اجباری کردن اینماد نیستیم گرچه با ساماندهی موافق هستیم .

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ما می گوییم اصل ساماندهی اینماد درست ولی ساده و بدون پیچیدگی این اتفاق بیفتد تا مطمئن به این مسئله نباشیم باید قدری احتیاط کنیم .

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *