پیگیری مجلس و برگزاری جلسات با عنوان کمیته رمزارز کمیسیون اقتصادی رو به پیشرفت است و به گفته رییس این کمیسیون، ظرف یکی دوماه آینده متن نهایی کمیسیون به جهت آماده بودن برای تصویب قانون رمز ارز در کشور نهایی شود .

محمدرضا پور ابراهیمی در گفت و گو با برات نیوز، در مورد جلسات کمیته رمز ارز کمیسیون اقتصادی گفت: جلسات کمیته رمز ارز کمیسیون اقتصادی شروع شده است متن پیشنهادی کمیسیون اقتصادی به بانک مرکزی ارائه شده است ما منتظر هستیم با مدیریت جدید بانک مرکزی اظهار نظر بانک را در مورد متن پیشنهادی مان که همان طرح ساماندهی رمز ارزها است داشته باشیم .

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بعد از اینکه اظهار نظر بانک مرکزی در مورد طرح مجلس برای ما ارسال شد و چارچوب متن مشخص شد مواردی را که مورد توافق با بانک است در متن طرح می آوریم و در مواردی که اختلاف نظر هست سعی می کنیم به جمعبندی برسیم.

پیشرفت مجلس در به ثمر رساندن قانون رمز ارز در کشور

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم در طرح ساماندهی رمز ارزها نظرات تخصصی بانک مرکزی، تیم اقتصادی کمیسیون و مرکز پژوهش ها را بگیریم و فکر می کنم ظرف یکی دوماه آینده متن نهایی کمیسیون به جهت آماده بودن برای تصویب قانون رمز ارز در کشور نهایی شود .

بیشتر بخوانید: حمایت پورابراهیمی از فعالان رمزارز

وی در مورد امکان ارائه لایحه توسط دولت در این رابطه گفت: اگر دولت هم لایحه بدهد زمان بر است تا در کمیسیون اقتصادی دولت بررسی شود و هیات وزیران تصویب کند و به مجلس ارائه شود چندین ماه طول می کشد دولت هرچه نظر دارد می تواند در طرح مجلس اعمال کند.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در مورد اعمال نقطه نظرات دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی در این طرح گفت: از روز اول تمام دستگاههای نظارتی و اطلاعاتی و امنیتی در جلسات کمیته حضور پیدا کرده اند البته طبیعتا اختلاف نظرهای هم وجود دارد اما مبنای تصمیم در مورد این طرح، کمیسیون و صحن علنی است این دستگاهها در خیلی جاها همراهی دارند خیلی جاها هم نظرات متفاوت دارند که این امری طبیعی است و با این رویکرد جلو می رویم که متن را نهایی کنیم.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *