1. خانه
  2. خودرو
  3. دستور به بانکها برای آزاد سازی مسدودی حسابهای وکالتی
خودرومنتخب سردبیر

دستور به بانکها برای آزاد سازی مسدودی حسابهای وکالتی

حساب‌ وکالتی

وزارت صمت به بانک‌ها طی نامه ای اعلام کرد: مسدودی ۱۰۰ میلیون تومانی حساب‌ وکالتی خرید خودرو را آزاد کنید.

به گزارش برات نیوز، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان طی نامه‌ای به مدیران عامل ۲۷ بانک و موسسه اعتباری اعلام کرد که رفع مسدودی وجوه حساب‌ وکالتی به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان، مربوط به طرح اولویت‌بندی خودروهای تولید داخل انجام شود.

حسین فرهیدزاده – معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان – در این نامه با اشاره به انجام اولویت‌بندی طرح متقاضیان خرید خودروهای تولید داخل از طریق سامانه یکپارچه فروش، تاکید کرده که بر اساس تصمیمات گرفته شده، مقرر شده تمامی بانک‌های عامل نسبت به رفع مسدودی حساب وکالتی به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان، مربوط به طرح فروش خودروهای داخلی به نام این سازمان، اقدام کنند.

بنابراین او از بانک‌ها خواسته ضمن تسریع در رفع مسدودی حساب متقاضیان یاد شده، نسبت به ابلاغ و اطلاع رسانی موضوع به تمام شعب مرتبط اقدام لازم معمول و نتایج به این سازمان منعکس شود.

فرهیدزاده همچنین تاکید کرده که رفع مسدودی مبالغ یاد شده به منزله انصراف و حذف اولویت متقاضی نیست و چنانچه متقاضیان در طرح‌های دیگر فروش خودرو شرکت کنند، می‌توانند در مهلت مقرر و براساس اولویت‌بندی اعلامی و فرآیندهای مربوطه نسبت به خرید خودروی خود اقدام کنند.

گفتنی است متن این نامه برای مدیران عامل بانک‌های سپه، ملی، صادرات، رفاه کارگران، توسعه صادرات، صنعت و معدن، مسکن، توسعه تعاون، سینا، دی، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد، سرمایه، آینده، شهر، گردشگری، مهر اقتصاد، ملت، ایران زمین، کارآفرین، کشاورزی، رسالت، قرض الحسنه مهر ایران، پست بانک ایران و موسسات اعتباری نور و ملل ارسال شده است.

پیش از این بانک‌ها ۵۰۰ میلیون تومان مسدود شده‌ تعداد بسیاری از متقاضیان “انصرافی” خودروهای وارداتی را نیز آزاد و پرداخت نکردند و در نهایت قائم مقام وزیر صمت در نامه‌ای خطاب به رئیس کل بانک مرکزی خواستار رفع مسدودی حساب وکالتی انصراف‌دهندگان خودروهای وارداتی شد. البته در این نامه اشاره‌ای به این موضوع نشده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست