1. خانه
  2. اقتصاد
  3. بورس
  4. قرمزپوشی بورس در اولین روز کاری هفته
بورسمنتخب سردبیر

قرمزپوشی بورس در اولین روز کاری هفته

کاهش شاخص بورس

کاهش شاخص بورس در اولین روز کاری هفته با 12 هزار واحد باعث بهم ریختگی بازار شد.

به گزارش برات نیوز، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه، ۲۳ بهمن‌ماه) با ۱۲ هزار و ۱۱۰ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۵۴۵ هزار واحدی ایستاد.

۷۸ درصد نمادهای بورسی منفی و تنها ۲۲ درصد مثبت بودند و از میان آن‌ها صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی پردیس و ملی صنایع مس ایران نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی بورس گذاشتند.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۶ میلیارد و ۳۵ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۴ هزار و ۹۳۸ میلیارد ریال معامله شد.

همچنین معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۱۶۱ واحد، ذوب آهن اصفهان (ذوب) با ۱۲۵ واحد، بیمه البرز (البرز) با ۷۳ واحد، سیمان اصفهان (سصفها) با ۶۶ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۱ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۵۴ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۷۲۹ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۹۱۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۸۶۹ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۱۶ واحد و شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۴۸۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شد.

کاهش شاخص بورس بر روی فرابورس نیز تاثیر داشت و در آن سوی بازار شاخص کل فرابورس با کاهشی ۱۸۲ واحدی در رقم ۲۰ هزار و ۹۶ واحد ایستاد.

در این بازار ۲۳۱ هزار معامله به ارزش ۴۳ هزار و ۳۹۹ میلیارد ریال انجام شد.

۶۰ درصد نمادهای فرابورسی منفی و ۴۰ درصد مثبت بودند و در این راستا پلیمر آریاساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی تندگویان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس گذاشتند.

طی معاملات امروز بیشترین ورود پول حقیقی به گروه‌های انبوه سازان و مخابرات و بیشترین خروج پول حقیقی نیز از گروه‌های صندوق‌ها و فلزات اساسی بود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست