1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. روسیه روبل دیجیتال را در سال ۲۰۲۴ عرضه می‌کند
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

روسیه روبل دیجیتال را در سال ۲۰۲۴ عرضه می‌کند

روبل دیجیتال

بانک روسیه با آغاز تست‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی خود، در نظر دارد روبل دیجیتال را تا سال ۲۰۲۴ در کشور خود عرضه کند.

به گزارش برات نیوز، بانک مرکزی روسیه (The Bank of Russia) در نظر دارد تا ارز دیجیتال خود (CBDC) را طی دو سال آینده در جریان اقتصادی این کشور قرار دهد.

بر اساس آخرین به‌روزرسانی سیاست‌های پولی بانک مرکزی روسیه، این نهاد اتصال تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری به پلتفرم روبل دیجیتال را در سال ۲۰۲۴ آغاز خواهد کرد. این یک سال مهم برای کشور روسیه است چرا که انتخابات ریاست جمهوری روسیه در مارس ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد.

تا سال ۲۰۲۴، بانک مرکزی روسیه انتظار دارد تا آزمایشات تراکنش‌های مشتری به مشتری، تراکنش‌های مشتری به کسب و کارها و تراکنش‌های تجاری به مشتریان را نهایی کند. همچنین در سال ۲۰۲۳ بانک مرکزی در نظر دارد تا تست‌های بتا قراردادرهای هوشمندی را که با کمک روبل دیجیتال انجام می‌شوند، به صورت محدود آزمایش کند.

گفتنی است که بانک مرکزی در نظر دارد تا روبل دیجیتال و تمامی ویژگی‌های مختلف آن را به صورت تدریجی و سال به سال ارائه دهد. هر زمانی هم که خزانه‌داری این کشور آماده باشد، روبل دیجیتال وارد فاز تراکنش‌های مشتری به دولت، کسب و کارها به دولت و برعکس خواهد بود.

این بانک همچنین انتظار دارد تا نسخه آفلاین روبل دیجیتال را تا سال ۲۰۲۵ عرضه کند. همچنین یکپارچگی واسطه‌های مالی غیر بانکی، پلتفرم‌های مالی و صرافی‌ها را تا ۲۰۲۵ نهایی می‌شود. بانک روسیه با سایر بانک‌های مرکزی دنیا همکاری خواهد کرد تا قابلیت انتقال این رمزارز برای تراکنش‌های برون مرزی را فراهم شود.

این روزها بسیاری از بانک‌های مرکزی به دنبال عرضه ارز دیجیتال مخصوص خود هستند. یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که این ارزهای دیجیتال می‌تواند به نسبت سایر خدمات ارزی، بهترین گزینه برای پرداخت‌های بین‌المللی باشند.

منبع: Cointelegraph

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست