1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. اتصال بانک مرکزی به پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

اتصال بانک مرکزی به پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک

پنجره واحد خدمات

در راستای اتصال تمامی دستگاه ها و نهادهای دولتی به پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک، بانک مرکزی نیز به این پنجره متصل شد.

به گزارش برات نیوز، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی گفت: چهار خدمت پرکاربرد بانک مرکزی پس از بازبینی و طی مراحل نهایی، ظرف چند روز آینده از طریق پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک ارائه می‌شود.

این درحالی است که از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم وزارت ارتباطات اعلام کرد که جهت دسترسی مردم به خدمات هوشمند و تسهیل در خدمت رسانی تمامی دستگاه‌ها باید به پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک متصل شوند.

اتصال حدود 40 دستگاه به سامانه ملی خدمات دولت الکترونیک

براساس آخرین آمار ارائه شده از سوی وزارت ارتباطات، حدود ۴۰ دستگاه به این سیستم متصل شده اند که از این تعداد، حدود ۳۲ دستگاه پنجره واحد خود به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت متصل کرده و ۸ دستگاه نیز سامانه ملی خود را به پنجره ملی متصل کرده اند.

درهمین راستا، مهران محرمیان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با بیان اینکه ظرف چند روز آینده برخی خدمات پرکاربرد این بانک به پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک منتقل می‌شود، اظهار داشت: خوشبختانه با همکاری نزدیک میان وزارت ارتباطات با اداره مهندسی نرم افزار بانک مرکزی توانستیم چهار خدمت پرکاربرد بانک مرکزی را به پنجره واحد خدمات دولت الکترونیک منتقل کنیم که مراحل نهایی و بازبینی خود را می‌گذراند و ظرف چند روز آینده و پس از بازبینی‌های نهایی عملیاتی خواهد شد.

معرفی چهارخدمت پرکاربرد شبکه بانکی کشور

محرمیان با برشمردن این چهار خدمت توضیح داد: نخستین خدمت شامل استعلام تمام حساب‌های یک فرد در تمام بانک‌های کشور است، دومین خدمت نیز استعلام چک‌های برگشتی است که رفع سوء اثر نشده است.

وی افزود: سومین خدمت شامل نمایش حساب‌های مسدود شده فردی است که در شبکه بانکی چک برگشتی دارد. بنابراین در صورتی که حساب‌های فردی بابت چک برگشتی مسدود شده باشد، این موارد نیز برای وی نمایش داده می‌شود و می‌تواند حساب‌های مسدودی را مشاهده کند و خدمت پرکاربرد چهارم نیز شامل لیست تسهیلاتی است که یک فرد از شبکه بانکی دریافت کرده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست