1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. سکه به کانال 12 میلیون تومان رسید
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

سکه به کانال 12 میلیون تومان رسید

روند نزولی سکه

به دنبال تداوم روند نزولی و افت قیمت طلا و سکه در بازار، قیمت سکه به کانال 12 میلیون تومان بازگشت.

به گزارش برات نیوز، قیمت هر قطعه سکه طرح جدید امروز یکشنبه (۳۰ مردادماه) معاملات خود را در کانال ۱۲ میلیون تومانی آغاز کرد هر چند نسبت به آغاز معاملات رشد داشت اما طی یک هفته اخیر یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افت را ثبت کرده است.

این درحالی است که روند ریزشی قیمت سکه پس از افت شدید نرخ دلار و کاهش جهانی قیمت طلا در حالی رخ داد که قیمت هر قطعه سکه طرح جدید امروز یکشنبه ۳۰ مردادماه به میانه کانال ۱۲ میلیون تومان سقوط کرد.

پیش‌بینی تداوم روند نزولی قیمت طلا و سکه در بازار

درهمین حال، نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران هفته گذشته اعلام کرده بود کاهش قیمت انواع سکه و طلا رکورد جدیدی را در سال جاری ثبت کرد و پیش‌بینی می‌شود این روند نزولی ادامه خواهد داشت.

دراین میان برخی از فعالان حوزه بازار طلا و سکه اعلام کرده اند که قیمت طلا و سکه با طی روند نزولی مداوم به قیمت بهمن ماه سال گذشته بازگشته است .

براساس این گزارش، قیمت هر قطعه سکه طرح جدید روز شنبه ۲۲ مردادماه (نخستین روز هفته گذشته) در پایان معاملات به ۱۴ میلیون و ۵۳۱ هزار تومان رسید و روز بعد یعنی یکشنبه ۲۳ مردادماه با افت ۲۰۰ هزار تومانی در محدود ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

افت قیمت یک میلیون و 600 هزار تومنی قیمت سکه در یک شب

قیمت سکه طرح جدید در آخرین روز معاملات هفته گذشته (پنجشنبه، ۲۷ مردادماه) نیز به ۱۳ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان رسید، اما در روز گذشته (شنبه ۲۹ مردادماه) هر قطعه سکه طرح جدید باز هم افت ۵۰۰ هزار تومان نسبت به روز پنجشنبه گذشته داشت.

دیروز قیمت هر قطعه سکه طرح جدید معاملات خود را در محدوده به ۱۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان آغاز کرد و در پایان با ادامه روند نزولی به ۱۳ میلیون و ۶۲ هزار تومان رسید.

قیمت سکه طرح جدید امروز یکشنبه (۳۰ مردادماه) نیز معاملات خود را در محدود ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان آغاز کرد.

قیمت سکه در حالی در ۸ روز کاری گذشته از میانه کانال ۱۴ میلیون تومان به میانه کانال ۱۲ میلیون تومان سقوط کرد و امروز در معاملات بازار تهران هر قطعه سکه طرح جدید تا لحظه نگارش این خبر (ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه) با قیمت ۱۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان دادوستد می‌شود.

براساس این گزارش قیمت سکه در بازار امروز نسبت به روز شنبه هفته گذشته افتی در حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را تجربه کرده است.

ثبت رقم 7 میلیون و 500 هزار تومان برای نیم سکه در بازار

قیمت هر عدد سکه بهار آزادی (طرح قدیم) نیز در بازار امروز به قیمت ۱۱ میلیون و ۹۹۸ هزار تومان خرید و فروش شد.

نیم‌سکه با قیمت ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و ربع سکه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دادوستد شد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در حدود یک میلیون و ۲۱۸ هزار تومان است.

هر انس جهانی طلا روز جمعه گذشته و در آخرین روز کاری هفته میلادی با ۱۱ دلار و ۳۹ سنت افت به ۱۷۴۷ دلار رسیده بود.

 

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست