ارزش نفت خام امروز به 85 دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش برات‌نیوز، روز گذشته ارزش نفت خام آمریکا به دلیل کاهش محدودیت‌های سفر به ایالات متحده تا 84 دلار در هر بشکه بالا آمد و امروز نیز روند صعودی خود را حفظ کرده است. نفت برنت آمریکا با 0.62 درصد رشد تا لحظه نگارش این گزارش به 85.41 دلار در هر بشکه رسید.

با بهبود شرایط اقتصادی بعد از کرونا، ایالات متحده آمریکا محدودیت‌های سفر خود را کم کرده است. در چنین شرایطی، چشم‌انداز تقاضا برای نفت تقویت شده است. به گفته خبرگزاری رویترز، عرضه نفت به شدت به تقاضا نزدیک شده است.

روز دوشنبه، مسافران بار دیگر توانستند سفرهای خود را به ایالات متحده از سربگیرند. در همین حال تصویب لایحه جو بایدن، رییس جمهوری ایالات متحده، برای زیرساخت‌های آمریکا و صادرات بهتر از حد انتظار چین، تصویر بهتری را از شرایط اقتصاد جهانی ترسیم کرده و ارزش نفت خام را تحت تأثیر قرار داده است.

سازمان اوپک پلاس نیز اخیراً با تولید نفت محتاطانه نفت در ماه دسامبر موافقت کرده است. البته تولید ۴۰۰ هزار بشکه در روز برای ماه دسامبر، انتظار مصرف‌کنندگان نفت را برآورده نخواهد کرد.

ارزش نفت خام در گرو حجم ذخایر

خبرگزاری رویترز بر اساس آمارهای غیررسمی منتشر شده نوشت: حجم ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته به شدت کاهش یافته و این افت غیرمنتظره در مقابل بهبودهای پساکرونایی تأثیر چندانی بر ارزش نفت خام نداشت. از همین رو قیمت نفت روز چهارشنبه برای دومین روز متوالی افزایش یافت و روند رو به رشد با تداوم مواجه شد.

بیشتر بخوانید: لایحه آمریکایی تصویب شد؛ نفت بالا رفت

ارزش نفت خام در چند ماه گذشته تحت تأثیر کاهش حجم ذخایر نفت قرار گرفت و طبق آمار منتشره از انستیتوی نفت آمریکا این وضعیت فعلاً ادامه خواهد داشت.

روز گذشته راسل هاردی مدیرعامل گروه ویتول اعلام کرد تقاضا برای نفت به سطح قبل از کرونا بازگشته و احتمالاً در سه ماهه نخست 2022 میزان تقاضا از سطح سال 2019 نیز فراتر برود. به گفته او ارزش نفت خام حتی ممکن است تا 100 دلار در هر بشکه نیز بالا رود و انتظار دور از ذهنی نیست.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *