1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. “توکن منطقه خلیج فارس”؛ استیبل کوین ایران و روسیه با پشتوانه طلا
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

“توکن منطقه خلیج فارس”؛ استیبل کوین ایران و روسیه با پشتوانه طلا

توکن منطقه خلیج فارس

قرار است ایران و روسیه استیبل کوینی با پشتوانه طلا با نام «توکن منطقه خلیج فارس» عرضه کنند.

به گزارش برات نیوز، ایران و روسیه می‌خواهند استیبل کوینی با پشتوانه طلا با نام «توکن منطقه خلیج فارس» عرضه کنند این اقدام به‌دنبال همکاری‌های مشترک ایران و روسیه برای توسعه فعالیت‌های فرامرزی از طریق رمزارز صورت گرفته است.

در شرایطی که هنوز اتصال شبکه بانکی ایران به میر نهایی نشده است همکاری‌های ایران و روسیه برای تجارت فرامرزی وارد فاز جدید شد و قرار است این دو کشور از استیبل‌کوین یا رمزارزهایی با قیمت ثابت برای پرداخت‌های فرامرزی خود استفاده کنند.

خبرگزاری روسی Vedomosti ضمن اعلام این خبر گفت این توکن قرار است به عنوان روش پرداخت در تجارت خارجی استفاده شود و به نام «توکن منطقه خلیج فارس» شناخته می‌شود.

اولین بار خبر تجارت فرامرزی ایران و روسیه را رئیس مرکز توسعه تجارت ایران داد. در آن زمان اعلام کرد که قرار است پلتفرم‌های ایرانی با مشارکت همکاران روسی خود بازار منطقه‌ای خود را گسترش دهند. او همچنین خبر فراهم شدن اقدامات اتصال شبکه بانکی ایران به میر را نیز داده بود. پس از سفر هیات روسی در شهریور ماه گذشته به ایران و مذاکراتی که برای توسعه همکاری‌ها در زمینه رمزارز صورت گرفت حال انتشار خبر انتشار یک توکن مشترک قابل توجه است.

الکساندر براژنیکوف، مدیر اجرایی انجمن صنایع رمزنگاری و بلاک‌چین روسیه ،همان کسی که در همایش تکنو بلاک ایران حضور یافته بود، اعلام کرده که این توکن در قالب استیبل‌کوین و دارای پشتوانه طلا است.

برای اهداف پروژه «توکن منطقه خلیج فارس» هم امکان انجام تراکنش‌های فرامرزی به‌جای استفاده از ارزهایی مانند دلار آمریکا، روبل روسیه یا ریال ایران اعلام شده است. براساس گزارش‌ها این ارز ابتدا در منطقه ویژه اقتصادی آستاراخان، محلی در روسیه که محموله‌های ایران پذیرفته می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آنتون تکاچف از قانون‌گذاران روسی و شخص دیگری که در شهریور ماه به ایران سفر کرده بود نیز تاکید کرده است که انجام این پروژه مشترک تنها زمانی امکان‌پذیر است که تنظیم‌گری بازار دارایی‌های دیجیتال روسیه کامل شود.

ایران و روسیه هر دو کشورهایی هستند که استفاده و فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها و دارایی‌های دیجیتال را تا حدی ممنوع یا محدود اعلام کرده‌اند و در عین حال سعی در دور زدن تحریم‌های جهانی با استفاده از رمزارزها در بخش تجارت خارجی دارند که نتیجه این فعالیت‌ها ثبت سفارش واردات از طرف ایران به ارزش ۱۰ میلیون دلار بود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست