1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز دیجیتال و رمز ارز
  4. امارات: خرید ملک با ارزهای دیجیتال باید گزارش شود
ارز دیجیتال و رمز ارزمنتخب سردبیر

امارات: خرید ملک با ارزهای دیجیتال باید گزارش شود

خرید ملک ارز دیجیتال

دولت امارات متحده عربی از ضرورت گزارش ملک هایی که برای خرید آن‌ها از ارز دیجیتال استفاده می‌شود خبر داد.

به گزارش برات نیوز، دولت امارات متحده عربی اعلام کرد که آژانس‌های املاک برای ثبت خرید ملک‌هایی که با ارز دیجیتال پرداخت می‌شوند، نیازمند گزارش آن به دولت هستند. دولت امارات در نظر دارد تا با استفاده از ضروری بودن ارائه گزارش توسط آژانس‌های املاک، در برابر پولشویی و تامین مالی ترورسیم ایستادگی کند.

این تصمیم پس از چندین جلسه میان وزیر اقتصاد، وزیر دادگستری و واحد اطلاعات مالی اتخاذ شد. در این قانون جدید، ماموران مشاورین املاک باید تمامی پرداخت‌های معادل یا بالاتر از ۵۵  هزار درهم امارات (معادل ۱۴٫۹۷۴ هزار دلار) را به واحد اطلاعات مالی گزارش دهند. همچنین این آژانس‌ها وظیفه دارند تا تمامی اطلاعات شناسایی اشخاصی که در این معامله حضور داشته‌اند را ارائه دهند. این اطلاعات شامل هویت تمامی شرکت‌ها و اشخاص دخیل در این معامله است.

در کنار پولشویی، از دیگر اهداف امارات در این قانون جدید می‌توان به تضمین اقتصادی، ثبات مالی و مبارزه با تخلف توسط کسب و کارها اشاره کرد. وزیر اقتصاد امارات متحده عربی می‌گوید:

«قانون گزارش تراکنش‌ها در بخش املاک یکی دیگر از نمونه‌های همکاری امارات با دولت و بخش‌های خصوصی است تا بتواند چارچوب ضد پولشویی و تامین مالی ترورسیم را تقویت کند.»

تمامی تراکنش‌های مشکوک در خرید ملک و پرداخت با ارز دیجیتال توسط واحد اطلاعات مالی بررسی خواهند شد. امارات در چند وقت اخیر تلاش زیادی برای پذیرش ارزهای دیجیتال در کشور خود انجام می‌دهد. از جمله دریافت مجوز فعالیت بایننس به عنوان یکی از برترین صرافی‌های ارز دیجیتال دنیا که می‌تواند کیفیت معاملات کریپتو در این کشور را افزایش دهد. همچنین به دنبال تاثیرگذاری ارزدیجیتال در اقتصاد دنیا، بانک‌های مرکزی امارات و عربستان درخصوص انتشار ارز دیجیتال مشترک با همدیگر همکاری می‌کنند.

منبع: News Bitcoin

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست