همراه اول به عضویت مستقل اتحادیه جهانی ارتباطات راه دور در آمد.

به گزارش برات نیوز، در راستای استراتژی تحول دیجیتال، همراه اول عضو مستقل اتحادیه جهانی ارتباطات راه دور شد.

این در حالی است که این سازمان جهانی به عنوان دومین اتحادیه قدیمی پس از کمیسیون «راین» است.

ماموریت تحقق رویای دیجیتال

وظیفه این اتحادیه قانونگذاری و مدیریت فضای فرکانسی، تدوین استانداردهای تبادل داده و اطلاعات و همچنین کمک به رشد و توسعه ارتباطات در سراسر جهان و مقر آن در ژنو سوئیس است.

گفتنی است (ITU) یک سازمان بین‌المللی وابسته به سازمان ملل متحد است که امروزه به واسطه عضویت ۱۹۳ کشور و ۹۰۰ شرکت، دانشگاه و سازمان منطقه‌ای و بین‌المللی در آن، به یک بستر منحصر به فرد برای مشارکت‌های دولتی و خصوصی جهانی تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: همراه اول در سرعت 5G رکورد زد

درهمین حال، با توجه به اهمیت ارتباطات دیجیتال و مأموریت تحقق رویای دیجیتال ضمن پیگیری‌های لازم و پرداخت حق عضویت، همراه اول توانست به‌صورت مستقل و به عنوان عضو بخشی (sector member)، به عضویت اتحادیه جهانی ارتباطات راه دور (ITU) درآید.

براساس این گزارش، نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور که از سال گذشته «کمیته گروه‌های مطالعاتی ITU» را با رویکرد بررسی تکنولوژی‌های جدید ارتباطی و استانداردهای رگولاتوری در جهان شرکت شکل داده است.

 اکنون می‌تواند با این عضویت مستقل، دسترسی آسان و مستقیم به مقالات و توصیه‌نامه‌های ITU و امکان شرکت در جلسات آن را داشته باشد.

این اقدام همراه اول می‌تواند منجر به شناخته شدن هر چه بیشتر برند MCI در جهان به عنوان بزرگترین اپراتور ارتباطی ایران نیز شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *