قیمت نفت خام جهانی دوباره کاهشی شد.

به گزارش برات‌نیوز، این روزها نگرانی‌های زنجیره تأمین کمتر شده و میزان عرضه طلای سیاه رو به افزایش گذاشته است. خبرگزاری رویترز عامل کاهش قیمت نفت را به نگرانی دیگری مرتبط دانست! به گزارش این خبرگزاری، این روزها نگرانی‌ها بابت این است که فدرال رزرو برای بالا بردن نرخ بهره جهت کاهش تورم عجله کند. تقویت دلار به همین منظور، بر قیمت نفت خام جهانی اثر گذاشته و آن را به سمت مسیر نزولی هول داده است.

این سومین افت هفتگی متوالی برای نفت است. طبق آخرین آمار لحظه‌ای، نفت برنت آمریکا در پایان معاملات دیروز 0.8 درصد کاهش یافت و به 82 دلار رسید. امروز نیز قیمت نفت خام جهانی روند کاهشی روز قبل را ادامه داد و به 81 دلار رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز با یک درصد کاهش به 80 دلار و 79 سنت رسید.

به گفته  لوئیز دیکسون تحلیلگر ارشد بازارهای نفت در موسسه ریستاد انرژی، این هفته یادآور این بود که قیمت نفت خام جهانی نه تنها تحت تأثیر توازن بین عرضه و تقاضا قرار دارد، بلکه پیش بینی‌ها در خصوص سیاست‌های پولی و نحوه مداخله دولت‌ها نیز می‌تواند تأثیر گذار باشد. به گفته دیکسون، افزایش نرخ بهره می‌تواند موجب تقویت بیشتر دلار شده و قیمت نفت را بیش از پیش تضعیف نماید.

جنیفر گرانهولم وزیر انرژی امریکا نیز روز دوشنبه اعلام کرد: بایدن ممکن است همین هفته برای مهار قیمت رو به افزایش بنزین اقداماتی را انجام دهد.

در همین زمینه فیل فلین تحلیلگر ارشد گروه پرایس فیوچرز عقیده دارد هر اقدامی که صورت بگیرد تنها تأثیری کوتاه مدت بر قیمت نفت خام جهانی خواهد داشت، اما به دلیل وضعیت بلاتکلیف موجود بازارها اندکی شاهد عقب نشینی بوده‌اند.

با این حال باید ببینیم نتایج تصمیمات فدرال رزرو برای کنترل تورم به کجا ختم می‌شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *