1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. برگزاری جام جهانی 2022 و توسعه روابط تجاری ایران و قطر
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

برگزاری جام جهانی 2022 و توسعه روابط تجاری ایران و قطر

جام جهانی

با توجه به برگزاری جام جهانی 2022 در قطر، ایران نیز برنامه ریزی هایی را در جهت توسعه روابط تجاری خود با قطر دارد.

به گزارش برات نیوز، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری پنج نمایشگاه در دوحه، به مناسبت برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ خبر داد.

این درحالی است که بیست‌ودومین دورهٔ جام جهانی فوتبال، در قطر برگزار می شود و این برای نخستین بار است که یکی از کشورهای عربی میزبان بازی های جام جهانی فوتبال خواهد بود.

امید قالیباف درباره جزئیات این نمایشگاه‌ها گفت: به مناسبت برگزاری جام‌جهانی ۲۰۲۲، پنج نمایشگاه معرفی کالاهای ایران در زمینه‌های مواد غذایی، فرش و صنایع دستی، مبلمان و لوستر، دکوراسیون، مصالح ساختمانی، پوشش و مد اسلامی، هتلداری و کترینگ و خدمات فنی و مهندسی در مهر ماه سال جاری در دوحه با مجوز و نظارت سازمان توسعه تجارت ایران، از سوی شرکت نمایشگاه‌های بین المللی ایران، با همکاری مرکز تجاری، سفارت و رایزنی بازرگانی ایران برگزار می‌شود.

امکان مبادله پول از طریق غیر بانکی بین ایران و قطر

همچنین به گفته وی مقرر شده یک نمایشگاه فرش و صنایع دستی نیز توسط وزارت میراث فرهنگی و گردشگری همزمان با جام‌ جهانی در قطر برگزار شود.

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه در همین راستا خط مستقیم حمل‌ و نقل کشتیرانی میان دو کشور برقرار و امکان مبادله پول از طریق غیربانکی فراهم شده، تصریح کرد: در جریان این نمایشگاه‌ها مقرر شده علاوه بر معرفی کالاهای صادراتی ایران به تجار قطری، جلسات و نشست‌های تجاری میان تجار دو کشور برگزار شود.

معافیت ۷۰ درصدی چند کالای صادراتی به قطر از تعهدات ارزی

به گفته وی سازمان توسعه تجارت ایران برای تسهیل صادرات به قطر در ایام قبل، همزمان و بعد از جام جهانی، مجوزهای لازم برای معافیت ۷۰ درصدی کالاهای صادراتی یاد شده به قطر از تعهدات ارزی صادرکنندگان به‌مدت شش ماه را اخذ کرده است.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری پنج نمایشگاه در دوحه، به مناسبت برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ خبر داد.

 

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست