1. خانه
  2. اقتصاد
  3. ارز-طلا-سکه
  4. صعود ادامه دار طلای جهانی و افت دلار
ارز-طلا-سکهمنتخب سردبیر

صعود ادامه دار طلای جهانی و افت دلار

طلای جهانی امروز

قیمت طلای جهانی امروز(چهارشنبه) افزایش یافت و به بالاترین سطح خود از مارس ۲۰۲۲ رسید اما شاخص دلار کاهش یافت.

به گزارش برات نیوز، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۱۰ و ۲۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۳.۲ درصد افزایش به ۲۰۲۲ دلار و ۹۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۲۰۲۳ دلار و ۹۰ سنت رسید.

قیمت طلای جهانی امروز به شدت افزایش یافت و به بالاترین حد در ۱۲ ماه گذشته رسیده است.

برخی از داده‌های ضعیف اقتصادی آمریکا که بر شاخص دلار آمریکا فشار آورد و بازدهی خزانه داری آمریکا را کاهش داد باعث افزایش قیمت طلا و نقره شد.

داده‌ها نشان می‌دهد که فرصت‌های شغلی ایالات‌متحده در ماه فوریه به پایین‌ترین سطح در به دو سال گذشته رسیده است.

اداره آمار کار ایالات‌متحده امروز (چهارشنبه) داده هایی را منتشر کرد که نشان می‌دهد تعداد و نرخ فرصت‌های شغلی به ترتیب به ۹.۹ میلیون و ۶ درصد کاهش یافته است. همچنین، گزارش دیگری نشان می‌دهد که سفارشات جدید برای کالاهای ساخت ایالات‌متحده برای دومین ماه متوالی در ماه فوریه کاهش یافته است.

دیوید مگر، مدیر معاملات فلزات به رویترز گفت: با داده‌های اقتصادی ضعیف‌تر از حد انتظار، نشان می‌دهد که فدرال رزرو در واقع به پایان چرخه نرخ بهره خود نزدیک خواهد شد و ما شاهد کاهش بازده همراه با دلار بوده‌ایم و این موارد به افزایش قیمت طلا ادامه می‌دهد.

در بازار سایر فلزات گرانبها، نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۴.۹۹ دلار در هر اونس رسید، در حالی که پلاتین ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۰۲۰ دلار و ۴۷ سنت رسید و پالادیوم ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۴۵۸ دلار و ۵۱ سنت رسید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست